2019’a kısa bir bakış

2019 için astrolojik göstergelerin bize neler anlattığına kısaca bakalım. Ana göstergelerimiz; Satürn Oğlak’ta, Jüpiter Yay’da, ay düğümleri Yengeç-Oğlak aksında. Dolayısıyla en büyük vurgu Yengeç, Oğlak ve Yay burçlarında.

Türkiye Cumhuriyeti için bu burçların anlamı ne?

Türkiye Cumhuriyeti haritasında Yengeç halk, Oğlak halkın tam karşısındaki güçler ve tesirler (aklınıza gelebilecek her türlü tesir; doğal afet, ekonomik kriz, yönetimsel baskılar vs.) anlamına gelir. Yay ise ülkemizin kolluk kuvvetlerini (TSK, Emniyet teşkilatı, Jandarma vs.) ve çalışan kesimini anlatır (Türkiye’nin yüzde 40-48’i maaşlı çalışan kesimdir).

Hem güney ay düğümünün hem de Satürn’ün Oğlak’ta olması bize 2019’da halkın yaşayacağı büyük sıkıntıyı ve sınavları anlatıyor. Düğümler Aslan-Kova aksındayken Türkiye için ekonomik kriz bir uyarı olarak karşımıza çıktı. Bu uyarının gereğini yerine getirmedik ve aynı seçimleri yapmaya devam ettik. Bu nedenle de toplumsal tekamül anlamında bu yılın tutulmaları tam bir sonuçlar dönemi olacak.

Özellikle 21 Ocak’taki Ay tutulmasının, ay düğümleri artık burç değiştirmiş olmasına rağmen hala Aslan-Kova aksında gerçekleşecek olması ekonomi açısından çok kötü bir gösterge. Bu durum nerdeyse “1buçuk yıldır hiçbir şey öğrenemediniz ama şimdi öğreneceksiniz” temalı bir finansal tutulma.

Bunun dışında Jüpiter bize kolluk kuvvetleri, yargı, adalet vurgusu yapıyor. Asker ve yargı, 2019’un ana temalarından biri olacak.

2019’da Türkiye için durum özet olarak böyle. Bu tablonun iyileşmesi ancak 80 milyon insanın toplu tekamül hızına ve niteliğine bağlı. Bunun dışında kalan bireysel konular ise farklı. Bunlar doğum haritalarınıza bağlı olarak değişir. Unutmayın ki Titanic battı ama ordan bile kurtulanlar oldu.