Astrolojide Ay düğümleri

Ay düğümleri hakkındaki video serisini burda izleyebilirsiniz. Alttaki açıklayıcı metni okumanız da faydalı olacaktır. Seanslar için seans sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Astrolojide ay düğümleri, bir doğrum haritasının okunmasında merkezi bir yerdedir. Haritanın belkemiği gibidir. Ben haritalara bakarken Ay düğümleri ve Satürn’ü haritanın bestecileri gibi görürüm. Diğer unsurların bu bestecilerin saz arkadaşları gibidir. Haritada karşılaşacağınız herhangi bir göstergeyi yorumlarken bu yorum ay düğümleriyle çelişmemelidir. Bazen haritada birbiriyle çelişen göstergeler görürsünüz. Bunları harita sahibinin beyanlarıyla elerken, ay düğümlerine de dikkat etmelisiniz.

Doğum haritası okumak, bir fotoğraf okumaktır. Doğum haritası kişinin dünyaya giriş yaptığı sırada çekilmiş bir fotoğraftır. Bu fotoğraf kişinin daha dünyaya gelmeden önceki birikimini yansıttığı gibi aynı zamanda kişinin geldiği bu yaşamda karşılaşacağı olaylar dizisinin hangi alanlarda olduğunu da bize gösterir. Kişinin olaylarla karşılaşması; değişim dönüşüm ihtiyaçlarıyla ilgilidir. İnsan dünyaya başına iş açılsın diye gelir. Bu durum insana eziyet olsun diye değildir. Amaç insanda şuurun açılmasıdır. Yaşadıklarından edindiği deneyimle sahip olduğu güçler açığa çıkacaktır. Bu çok uzun bir yolculuktur. İnsanla ilgili bu durumun neden böyle olması gerektiğini bilmiyoruz. Bilmediğimiz nedenlerden ötürü böyle olması zorunlu olmuştur. Bu bir tekamül yolculuğudur.

Bu yolculuk sırasında gelinen her yaşamda gittikçe daha karmaşıklaşan olaylarla karşılaşılır. İşte ay düğümleri bu noktada devreye girer. Teknik açıdan ay düğümleri, kişinin doğduğu 18 aylık bir zaman aralığında ay ve güneş tutulmalarının hangi burçlarda meydana geleceğini bize gösterir. Bu burçlar hep iki tanedirve zodyakta daima karşı karşıyadır. Yani; koç/terazi, boğa/akrep, ikizler/yay, yengeç/oğlak, aslan/kova, başak/balık eksenleri veya aksları, ay düğümlerinin karşılıklı yerleştiği burçlardır. Ay düğümleri ikiye ayrılır; kuzey ay düğümü ve güney ay düğümü. Bunlardan güney ay düğümü, kişinin daha bu dünyaya gelirken beraberinde getirdği olumlu ve olumsuz nitelikleri anlatır. Kuzey ay düğümünün bulunduğu burç ise bu insanın aşinalığının zayıf olduğu alanları anlatır. Bu kişi, alışkanlık kazanabilmesi için kuzey ay düğümünün bulunduğu burçla ilgili olaylara doğru çekilir veya sistem bu olayları onun önüne koyar diyebiliriz. Kişi bu olayları deneyimledikçe ve kuzey ay düğümü hedeflerine yaklaştıkça hayatı kolaylaşmaya başlar ve hayatın ona rastgele, tesadüf gibi görünen zorlukları azalır. Çünkü bu zorluklar sistem tarafından onun karşısına ay düğümleriyle ilgili hedeflerine ulaşabilmesi için çıkarılmıştır.

Aklınıza gelecek her türden dünyevi olay; iflas, boşanma, karşılıklı aşk, karşılıksız aşk, köşeyi dönmek, çok zengin olmak, çok fakir olmak, sağlıklı olmak hastalanmak vs., hepsi kişinin tekamül yolculuğuyla alakalıdır. Bu anlamda dünyevi olarak başımıza gelen olaylar aslında kendi başına iyi veya kötü değillerdir. hepsi sistemin biz dönüşebilelim ve kabiliyetlerimiz açığa çıksın diye karşımıza koyduğu olaylardır.

İşte ay düğümlerinden böyle faydalanırız. Doğum haritası kişinin bir ayna görüntüsü olduğu için, hem kişinin özelliklerini hem de dönüşüm ihtiyaçlarını yansıtır.