Astrolojide kadın erkek ilişkileri

Kadın erkek ilişkileri için bakılan haritalarda, güneş ve ay çok önemlidir. Erkeklerin haritalarında ay, birlikte olacakları kadına dair genel bir karakter anlatır. Kadınların haritalarında ise güneş birlikte olacakları erkeğin genel karakter özelliklerini yansıtır. Bir haritada mars ve venüs arasında uyumlu açılar o kişinin kadın erkek ilişkisi yaşamakta büyük bir sıkıntısı olmayacağını anlatır. Güneş ve ay arasındaki açılar ise daha ziyade kişinin anne ve babası arasındaki ilişki hakkında fikir verir. Bu çok önemlidir çünkü kişi hayatındaki ilk kadın erkek ilişkisini annesiyle babası arasında görmüştür. Böylece bu kişinin bu konudaki psikolojisini anlamak mümkündür. Bu psikolojik durum niye önemli? Bu durum o insanın kadın erkek ilişkileri hakkındaki perspektifini anlatır. Daha da önemlisi, kişinin farkında olmadığı bir bilgidir bu. Zaten bu nedenle de, anlattığınızda genelde itiraz görecektir kişi durumun farkında olmaz. Yaygın kanının aksine; haritalarda mars hem kadın hem de erkek için cinselliği anlatır. İlişkinin genelini anlatan yıldız ise venüstür. Bir haritada venüs ile mars birbirini görmüyorsa o kişinin kadın erkek ilişkisine erişiminde bir kısıtlılık var demektir.

Bu gezegenler arası ilişkide en gıcık olanı satürndür. Satürn, ilişkide olduğu gezegeni boğar. Bunlardan en belirgin olanı aydır. Bir kişinin haritasında satürn ay kavuşumu varsa, hele de bu kavuşum bir toprak burcundaysa (boğa, başak, oğlak) kişinin duygusal ifadesi bastırılmıştır. His dünyası kendisine yabancı görünür. Bir haritada aynı burçta olup da birbirini görmeyen mars ve venüs sıklıkla farklı cinsel eğilimleri anlatır. Bu durum bazen yanyana burçlarda da görülür.

Dünya üzerinde her türlü ilişki yaşanırken papağan gibi sürekli kadın erkek ilişkisinden bahsetmemin de nedenlerini anlatayım. Ezoterik ve okült ekollerde esas ilişki kadın erkek ilişkisidir. Burda eşcinsel ilişkilerle ilgili bir dışlama yoktur. Ezoterik ve okült ekollerde esas cinsel enerji kadın ve erkek arasındadır. Diğerleri yok sayıldığından veya dışlandığından değil. Kadın erkek arasındakilerin dışında yaşanan cinsel ilişkiler; cinsel enerji değil mental enerji üretir. Psikolojik değeri vardır. Astroloji de nihayetinde bir ezoterik hatta bazen okült bir konu olduğu için kadın erkek ilişkisini ön plana alma nedenim bu. Flört ve genel anlamda ilişkiler için söylediklerim, günlük, haftalık yorumlarım eril-dişil enerji anlamında da anlaşılabilir.

Haritalarda evlilik konularında birincil gösterge 7. evin yöneticisidir. Aynı gösterge uzun süreli ilişkiler için de geçerlidir. Halihazırda yaşanmakta olan bir ilişki içinde seviyor mu sevmiyor mu sorusunun cevabı transitlerde aranır. Daha detaylı bilgi ise saat astrolojisi (horary) ile mümkündür. Doğru olan ikisine birden bakılmasıdır. Kadın erkek ilişkilerine bakılırken doğum haritası niye önemli? Çünkü doğum haritası sizin niçin hep aynı hataları yaptığınızı anlatır. Benzer biçimde doğum haritası, sizin hangi doğru şeyleri yapabildiğinizi de anlatır. Astroloji, astrolojiden ibaret değildir. İnsanların burcu yoktur, haritası vardır.

Seans bilgileri için astrovole.com/seans sayfasına bakabilir, seanslar için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.