Ekonomik kriz ve astrolojik göstergeler

İçinde bulunduğumuz ekonomik krizin astrolojik açıdan iki temel göstergesi var, ikisini de daha önce yazmıştım. Birincisi, Türkiye Cumhuriyeti haritasının 7. evinden geçmekte olan Satürn. Halkı temsil eden birinci evin tam karşısında olduğu için halkın baskı altında olduğunu/olacağını bize anlatıyor. İkinci gösterge ise 21 Ocak tutulması. Bu tutulma ile ilgili hemen bir önceki yazımda şöyle demiştim:

Hem güney ay düğümünün hem de Satürn’ün Oğlak’ta olması bize 2019’da halkın yaşayacağı büyük sıkıntıyı ve sınavları anlatıyor. Düğümler Aslan-Kova aksındayken Türkiye için ekonomik kriz bir uyarı olarak karşımıza çıktı. Bu uyarının gereğini yerine getirmedik ve aynı seçimleri yapmaya devam ettik. Bu nedenle de toplumsal tekamül anlamında bu yılın tutulmaları tam bir sonuçlar dönemi olacak.

Özellikle 21 Ocak’taki Ay tutulmasının, ay düğümleri artık burç değiştirmiş olmasına rağmen hala Aslan-Kova aksında gerçekleşecek olması ekonomi açısından çok kötü bir gösterge. Bu durum nerdeyse “1buçuk yıldır hiçbir şey öğrenemediniz ama şimdi öğreneceksiniz” temalı bir finansal tutulma.

Burada anlamamız gereken kritik şey şudur: Astrolojik göstergeler fiziksel tesir değildir. Anlatıcıdır. Anlattıkları olumlu veya olumsuz konuların değişmesi için insanların veya toplumun bir değişiklik göstermesi gerekir.

Dolayısıyla içinde bulunduğumuz ekonomik krizin astrolojik göstergeleri elbette var ancak her zaman olduğu gibi bu sefer de bizim için önemli olan yine tekâmül prensipleri doğrultusunda geçirmemiz gereken değişikliği yaşamamız.

Önümüzde bu konuda bir sınav var. Bu sınav çerçevesinde eğer yaşamamız gereken değerler değişikliğini yaşarsak bu yıl bu ekonomik krizden kurtuluruz. Aksi takdirde ekonomik krizin ne zaman sona ereceğini ne astroloji söyleyebilir ne de ekonomistler.