Merkür 6 Eylül’e kadar Aslan burcunda

Merkür Aslan burcuna geçiyor ve Eylül’e kadar bu burçta kalacak. Bunun Türkiye için önemi üç evde kendini gösterecek: Ekonomi, komşularla ilişkiler, kapalı kapılar ardında dönen olaylar, oyunlar ve gizli kapaklı işler. Gizli kapaklı işlerden kasıt her zaman olumsuz anlamda değil. Biz haberdar olamıyoruz anlamında. Bu aynı zamanda fetö/pkk ile mücadelede yeni gelişmeler anlamını da taşıyor. Fetö’nün siyasi ayağına dair gelişmeler görülebilir.

Ekonomi gündemde kalmaya devam edecek, çünkü bahsettiğimiz Aslan burcu Türkiye’nin ikinci evi. 2 ve 8inci evler ülke haritalarında finans hattıdır. Temmuz ayında bu hat (Aslan/Kova) üzerinde gerçekleşecek son iki tutulmayı yaşayacağız. Dolayısıyla bu çifte vurgu demek. Bu veriyi, benim astrolojide öncelikli tuttuğum kişinin ve toplumun tekamül yolculuğu üzerinden düşünürsek olumlu yorumlamak mümkün değil. Yaz, ekonomik açıdan sıkıntılı geçecek.

Ancak bir diğer yandan, bu süreçte ohal’in kalkması da mümkün. 19 Temmuz’da sona erecek ohal uygulamasının uzatılmayacağını düşünebiliriz. Çünkü artık yabancı yatırımcıyı uzaklaştıracak hamlelerden uzak durmamız gerekiyor.

Bu iki aylık süreçte, 2019 yerel seçimlerinin erkene alınma olasılığı da olabilir, özellikle de Merkür retrodayken.

Bunun dışında retro sırasındaki açılara bakarak bir şeyler söylemek de mümkün, onu da artık retroya bırakalım yani Temmuz’un ikinci yarısına.