Blog

2019’a kısa bir bakış

2019 için astrolojik göstergelerin bize neler anlattığına kısaca bakalım. Ana göstergelerimiz; Satürn Oğlak’ta, Jüpiter Yay’da, ay düğümleri Yengeç-Oğlak aksında. Dolayısıyla en büyük vurgu Yengeç, Oğlak ve Yay burçlarında.

Türkiye Cumhuriyeti için bu burçların anlamı ne?

Türkiye Cumhuriyeti haritasında Yengeç halk, Oğlak halkın tam karşısındaki güçler ve tesirler (aklınıza gelebilecek her türlü tesir; doğal afet, ekonomik kriz, yönetimsel baskılar vs.) anlamına gelir. Yay ise ülkemizin kolluk kuvvetlerini (TSK, Emniyet teşkilatı, Jandarma vs.) ve çalışan kesimini anlatır (Türkiye’nin yüzde 40-48’i maaşlı çalışan kesimdir).

Hem güney ay düğümünün hem de Satürn’ün Oğlak’ta olması bize 2019’da halkın yaşayacağı büyük sıkıntıyı ve sınavları anlatıyor. Düğümler Aslan-Kova aksındayken Türkiye için ekonomik kriz bir uyarı olarak karşımıza çıktı. Bu uyarının gereğini yerine getirmedik ve aynı seçimleri yapmaya devam ettik. Bu nedenle de toplumsal tekamül anlamında bu yılın tutulmaları tam bir sonuçlar dönemi olacak.

Özellikle 21 Ocak’taki Ay tutulmasının, ay düğümleri artık burç değiştirmiş olmasına rağmen hala Aslan-Kova aksında gerçekleşecek olması ekonomi açısından çok kötü bir gösterge. Bu durum nerdeyse “1buçuk yıldır hiçbir şey öğrenemediniz ama şimdi öğreneceksiniz” temalı bir finansal tutulma.

Bunun dışında Jüpiter bize kolluk kuvvetleri, yargı, adalet vurgusu yapıyor. Asker ve yargı, 2019’un ana temalarından biri olacak.

2019’da Türkiye için durum özet olarak böyle. Bu tablonun iyileşmesi ancak 80 milyon insanın toplu tekamül hızına ve niteliğine bağlı. Bunun dışında kalan bireysel konular ise farklı. Bunlar doğum haritalarınıza bağlı olarak değişir. Unutmayın ki Titanic battı ama ordan bile kurtulanlar oldu.

Merkür 6 Eylül’e kadar Aslan burcunda

Merkür Aslan burcuna geçiyor ve Eylül’e kadar bu burçta kalacak. Bunun Türkiye için önemi üç evde kendini gösterecek: Ekonomi, komşularla ilişkiler, kapalı kapılar ardında dönen olaylar, oyunlar ve gizli kapaklı işler. Gizli kapaklı işlerden kasıt her zaman olumsuz anlamda değil. Biz haberdar olamıyoruz anlamında. Bu aynı zamanda fetö/pkk ile mücadelede yeni gelişmeler anlamını da taşıyor. Fetö’nün siyasi ayağına dair gelişmeler görülebilir.

Ekonomi gündemde kalmaya devam edecek, çünkü bahsettiğimiz Aslan burcu Türkiye’nin ikinci evi. 2 ve 8inci evler ülke haritalarında finans hattıdır. Temmuz ayında bu hat (Aslan/Kova) üzerinde gerçekleşecek son iki tutulmayı yaşayacağız. Dolayısıyla bu çifte vurgu demek. Bu veriyi, benim astrolojide öncelikli tuttuğum kişinin ve toplumun tekamül yolculuğu üzerinden düşünürsek olumlu yorumlamak mümkün değil. Yaz, ekonomik açıdan sıkıntılı geçecek.

Ancak bir diğer yandan, bu süreçte ohal’in kalkması da mümkün. 19 Temmuz’da sona erecek ohal uygulamasının uzatılmayacağını düşünebiliriz. Çünkü artık yabancı yatırımcıyı uzaklaştıracak hamlelerden uzak durmamız gerekiyor.

Bu iki aylık süreçte, 2019 yerel seçimlerinin erkene alınma olasılığı da olabilir, özellikle de Merkür retrodayken.

Bunun dışında retro sırasındaki açılara bakarak bir şeyler söylemek de mümkün, onu da artık retroya bırakalım yani Temmuz’un ikinci yarısına.

Anneler gününde annelere özel

Tüm annelerin anneler gününü kutlarım. Bu özel güne özel bir teklif sunuyorum. Doğum haritası analizi satın alan annelere, çocuk astrolojisi (0-18 yaş arası için) çalışmasını hediye ediyorum. Doğum haritası analizi, bir insanın kendisini tanıması için en iyi fırsatlardan biridir. Ayrıntılı bilgiyi seans açıklaması sayfasında görebilirsiniz.

Çocuk astrolojisi ise yetişkinler için yapılan çalışmalardan farklıdır. Kapsamı daha dar, daha ziyade çocuğunuzun güçlü yönleri, gelişim alanları, mesleki eğilimlerinden ibaret bir çalışmadır.

Doğum haritası analizi 500TL’dir. Bu yıl anneler için anneler günü kutlaması olarak 200TL değerindeki çocuk astrolojisi çalışmasını bunun yanında hediye olarak alabilirsiniz. Doğum haritası analizi seansı 90 dakika, çocuk astrolojisi seansı ise yarım saattir dolayısıyla randevu planlarken iki saat görüşeceğimizi düşünerek planlamalısınız.

Görüşmeler online görüntülü olarak yapılmaktadır. Anneler gününe özel bu fırsat 15 Mayıs Salı ve 16 Mayıs Çarşamba günü saat 14:00-20:00 arası yapılacak görüşmeler için geçerlidir. Bu nedenle toplamda 7 randevuyla sınırlıdır. İş hayatınız nedeniyle gündüz görüşemiyorsanız akşam 20:00 için randevu alabilirsiniz.

Direndiğimiz yerden kırılacağız, esnediğimiz yerden yüceleceğiz

Ay’ın ışığı küçülmekte ve sıkıntısını yoğun hissetmekteyiz. Yarın gece 22:20 civarında yeniay olacak. Dolayısıyla bugünlerin gerilimi yarına da taşınıyor.

Olay karanlık ay evresinde olmamızdan ibaret değil. Ağustos 2017 tutulmaları, Jüpiter (Ekim) ve Satürn (Aralık) burç değişimlerinin anlattığı konuları yani büyük değişimleri yaşıyoruz.

Günlük bazda bizi huzursuz ettiğini hissettiğimiz ve yaşadığımız olaylar aslında günlük değil, ısrarla işaret ettiğim EKİM ve KASIM aylarının içerdiği büyük değişimlerle alakalı.

Direnmeyi bırakalım ve akan yolları bulalım. Hayat şu anda hiç esnek değil. Direndiğimiz yerden kırılacağız, esnediğimiz yerden yüceleceğiz.

Yeniay haritası:

Doğum Haritası seansı fiyat güncellemesi

20 Ekim 2017 Cuma gününden itibaren doğum haritası seans ücreti telefon ya da online (facetime, whatsapp, facebook messenger, skype, vs.) görüşmede 450TL (bir buçuk saat), yüzyüze görüşmede 650TL (evinizde ya da ofisinizde, iki saat) olacaktır.

Online olarak yapılan (45 dakika) Çocuk astrolojisi (200TL) ve Aşk / İlişki / Uyum astrolojisi (250TL) seanslarında bir değişiklik yoktur.

Doğum haritası sizin kim olduğunuzun sebebi değildir

Doğum haritanız öyle olduğu için siz böyle değilsiniz; siz böyle olduğunuz için doğum haritanız öyle.

Doğum haritası sizin kim olduğunuzun sebebi değildir, doğum haritanız sizin aynanızdır. Bu yüzden de, doğum haritasında yazılı senaryolar taşa kazınmış bir kader örgüsü değildir. Siz kendinizi değiştirmeye gönüllüyseniz haritanızdaki birçok göstergeye mecbur kalmaktan kurtulursunuz. Ancak kendinizi yeniye kapamaya çalışır ve hiçbir şeyi değiştirmek istemezseniz o zaman haritanız kaderiniz olur. 

Bu basit bilgi çok önemlidir, anlaşılıp üzerine gidilmesi de zordur. Yaptığım doğum haritası seanslarının bundan daha önemli bir konusu yok, olamaz da.

Seans bilgileri için astrovole.com/seans sayfasına bakabilir, seanslar için o sayfadaki özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz. Bir doğum haritası seansını nasıl yaptığımı astrovole.com/seans-aciklamasi sayfasında okuyabilirsiniz. 

Astrolojide kadın erkek ilişkileri

Kadın erkek ilişkileri için bakılan haritalarda, güneş ve ay çok önemlidir. Erkeklerin haritalarında ay, birlikte olacakları kadına dair genel bir karakter anlatır. Kadınların haritalarında ise güneş birlikte olacakları erkeğin genel karakter özelliklerini yansıtır. Bir haritada mars ve venüs arasında uyumlu açılar o kişinin kadın erkek ilişkisi yaşamakta büyük bir sıkıntısı olmayacağını anlatır. Güneş ve ay arasındaki açılar ise daha ziyade kişinin anne ve babası arasındaki ilişki hakkında fikir verir. Bu çok önemlidir çünkü kişi hayatındaki ilk kadın erkek ilişkisini annesiyle babası arasında görmüştür. Böylece bu kişinin bu konudaki psikolojisini anlamak mümkündür. Bu psikolojik durum niye önemli? Bu durum o insanın kadın erkek ilişkileri hakkındaki perspektifini anlatır. Daha da önemlisi, kişinin farkında olmadığı bir bilgidir bu. Zaten bu nedenle de, anlattığınızda genelde itiraz görecektir kişi durumun farkında olmaz. Yaygın kanının aksine; haritalarda mars hem kadın hem de erkek için cinselliği anlatır. İlişkinin genelini anlatan yıldız ise venüstür. Bir haritada venüs ile mars birbirini görmüyorsa o kişinin kadın erkek ilişkisine erişiminde bir kısıtlılık var demektir.

Bu gezegenler arası ilişkide en gıcık olanı satürndür. Satürn, ilişkide olduğu gezegeni boğar. Bunlardan en belirgin olanı aydır. Bir kişinin haritasında satürn ay kavuşumu varsa, hele de bu kavuşum bir toprak burcundaysa (boğa, başak, oğlak) kişinin duygusal ifadesi bastırılmıştır. His dünyası kendisine yabancı görünür. Bir haritada aynı burçta olup da birbirini görmeyen mars ve venüs sıklıkla farklı cinsel eğilimleri anlatır. Bu durum bazen yanyana burçlarda da görülür.

Dünya üzerinde her türlü ilişki yaşanırken papağan gibi sürekli kadın erkek ilişkisinden bahsetmemin de nedenlerini anlatayım. Ezoterik ve okült ekollerde esas ilişki kadın erkek ilişkisidir. Burda eşcinsel ilişkilerle ilgili bir dışlama yoktur. Ezoterik ve okült ekollerde esas cinsel enerji kadın ve erkek arasındadır. Diğerleri yok sayıldığından veya dışlandığından değil. Kadın erkek arasındakilerin dışında yaşanan cinsel ilişkiler; cinsel enerji değil mental enerji üretir. Psikolojik değeri vardır. Astroloji de nihayetinde bir ezoterik hatta bazen okült bir konu olduğu için kadın erkek ilişkisini ön plana alma nedenim bu. Flört ve genel anlamda ilişkiler için söylediklerim, günlük, haftalık yorumlarım eril-dişil enerji anlamında da anlaşılabilir.

Haritalarda evlilik konularında birincil gösterge 7. evin yöneticisidir. Aynı gösterge uzun süreli ilişkiler için de geçerlidir. Halihazırda yaşanmakta olan bir ilişki içinde seviyor mu sevmiyor mu sorusunun cevabı transitlerde aranır. Daha detaylı bilgi ise saat astrolojisi (horary) ile mümkündür. Doğru olan ikisine birden bakılmasıdır. Kadın erkek ilişkilerine bakılırken doğum haritası niye önemli? Çünkü doğum haritası sizin niçin hep aynı hataları yaptığınızı anlatır. Benzer biçimde doğum haritası, sizin hangi doğru şeyleri yapabildiğinizi de anlatır. Astroloji, astrolojiden ibaret değildir. İnsanların burcu yoktur, haritası vardır.

Seans bilgileri için astrovole.com/seans sayfasına bakabilir, seanslar için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

EKİM ve KASIM Önemli

Artık yavaş yavaş sonbahara odaklanmalıyız. Ekim ayında Jüpiter, Aralık ayında ise Satürn burç değiştirecek. Hayatımızı bir dizi filme benzetirsek, bir bölümün bitip diğerinin başlaması değil, sezon değişikliği anlamalıyız.

Astrolojik göstergeler her zaman olayların oluş anını göstermez. Olup bittiği zamanı da gösterir. Örneğin Maya kehanetlerinde takvimin bitişiyle ilgili şöyle der: “Takvim sona erdiğinde bilinen dünya düzeni değişmiş olacak”. Bu durumun 2012’de kıyamet kopacak anlamına gelmediği açıktı. Takvim sona ererken de zaten bilinen dünya düzeni gerçekten de değişmişti.

Bu yüzden biz bu burç geçişlerinin tam tarihine değil, öncesine odaklanmalıyız. Bu yüzden sonbahar önemli. Bu yüzden EKİM ve KASIM çok önemli.

Ne yapabiliriz?

Hayatımızda yolunda gitmeyen konuları azaltalım. Yolunda giden şeyleri çoğaltalım. Bu söylediklerim 365 gün geçerli ancak bu sonbahar gibi geçişlerde bunları temizlemiş düzenlemiş olmak daha da önemli.

Aşk, sağlık, para alanlarında neresi daha engelsiz akıyorsa o yoldan gitmelisiniz. Hayatın sizi sürekli uyardığı, engeller çıkardığı alanlar, kişi kurum ve kavramlar zaten siz onları bırakmazsanız sonbaharda kendiliğinden gidecek.

Seans bilgileri için astrovole.com/seans sayfasına bakabilir, seanslar için özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ağustos Ayına Astrolojik Bir Bakış: Yeni Türkiye Değil, Yepyeni Bir Türkiye

Ağustos ayı boyunca bizi ilgilendiren 4 önemli astrolojik olay var; Merkür retrosu (13 Ağustos – 5 Eylül), Ay tutulması (7 Ağustos), Güneş tutulması (21 Ağustos), Satürn retrosunun sona ermesi (25 Ağustos).

Bu olaylar sadece Ağustos ayının değil, yılın geri kalanının da nasıl geçeceğinin göstergelerinden. Özellikle de tutulmalar.

Bu olayların her biri hakkında ayrı ayrı bilgi vermeye çalışacağım. Ancak önce bir özet yayınlamayı daha doğru buldum.

Hem 7 Ağustos Ay tutulması hem de 21 Ağustos Güneş tutulması Türkiye'nin 2-8 evleri aksında, yani finansı, ekonomiyi anlatan alanında gerçekleşiyor. Bir yandan yaşamakta olduğumuz ekonomik kriz daha fazla gündeme gelecek bir diğer yandan da nasıl olacağını hala anlayamadığım bir olumlu olaylar dizisi var. Ekonomi bu haldeyken düze çıkmayı anlatan bu göstergelerin nasıl hayata geçebileceğini şu anda pek hayal edemiyorum açıkçası ama yine astrolojik açıdan gördüğümü söylemeyi doğru buluyorum.

7 Ağustos Ay tutulmasının özelliklerinden biri; kadın-erkek ilişkileri, ortaklıklar, cinsellik, iletişim alanlarında olumlu şeyler anlatıyor olması. "Seviyorsan git konuş" konulu bir Ay tutulması bu. Ancak her ne konuşacaksak 13 Ağustos'tan önce konuşup bitirmeliyiz. Yapacağımız işler Merkür retrosundan önce başlatılmalı. Önemli konular Merkür retrosundan önce değerlendirilmeli.

Bir diğer yandan, hem Ay tutulması hem Güneş tutulması yine korkutucu depremlere işaret ediyor. Şahsi kanaatim yıkıcı bir deprem yaşamayacağımız yönünde ancak korkutucu sarsıntılar yaşayabiliriz. Bunu Türkiye genelinde söylüyorum çünkü bu konulara bakabildiğimiz harita Türkiye'nin haritası. O haritada yere bağlı, toprakla ilgili konuları anlatan evin yöneticisi Venüs. Venüs'ü baskı altında alan transitler deprem tetikleyicisi olarak yorumlanabilirler, özellikle de işin içinde Mars, Satürn, Güneş varsa.

Her iki tutulmaya da Mars'ın eşlik etmesi, özellikle Güneş tutulması açısından devletin tepesiyle yakından ilgili bir gelişme anlatıyor olmalı. Çok üzerinde durmak istemiyorum ancak ben bunu beklenmedik bir erken seçim olarak yorumladım (bu yorumuma eşlik eden esas önemli unsur Jüpiter ve Satürn'ün iki ay arayla burç değiştirecek olmaları). Bahsettiğim erken seçim Ağustos'ta olacak anlamında değil. Tutulmalar bulundukları aylık zaman diliminden daha uzağını da anlatırlar.

13 Ağustos'ta başlayacak Merkür retrosu ay boyunca bizimle beraber. Merkür retrolarında başlayan işler revizyona (değişikliğe) uğrar. 7 Haziran 2015 seçimlerinde olduğu gibi, 16 Nisan referandumunda olduğu gibi. Merkür retrodayken yeni işler başlatmamız gerekirse, başlattığımız işlerde değişiklik olma olasılığının yüksek olduğunu unutmamalıyız. Merkür retrodayken imzalanan sözleşmelerin maddelerinde sonradan değişiklikler olur. Bir diğer yandan, Merkür retrosu süregelen işleri tamamlamaya çalışmak için iyi bir zaman dilimidir. Retro demek bir yönüyle düzeltme demek, temize çekmek demek, tekrar üstünden geçmek demek. Korkulacak bir şey yok, zaten korkunun faydası da yok. Hayatın her alanında korkudan uzak kalmalıyız.

Şimdilik Ağustos ayıyla ilgili bahsedeceğim son konu Satürn. 6 Nisan'da başlayan Satürn retrosu 25 Ağustos'ta sona eriyor. Bu konu bizi bir kere değil iki kere ilgilendiriyor çünkü bu yıl Aralık ayında Satürn burç değiştirecek. Hayatımızı bir dizi film gibi düşünürsek, Jüpiter'in de Ekim'de burç değiştirmesiyle beraber sonbaharda bir sezonun bitip başka bir sezonun başlaması gibi bir durum yaşayacağız. Bu değişimlerin hayatınızın hangi alanında olduğunu ancak doğum haritanıza bakarak görebilirsiniz.

Satürn retrosunun sona ermesi demek, çok özet olarak söylemek gerekirse, 2014'te başlayan bazı sıkıcı süreçlerin 2017 Nisan ile aldığı halin değişimi demek. Bunun sonuçlarını ise sonbaharda göreceğiz. Jüpiter'in burç değişimi açısından Ekim ayı bizim için ekstra önemli.

Yazımın başında belirttiğim gibi, Ağustos ayının astrolojik olaylarını değerlendirmeye daha sonra da devam edeceğim ama en azından şimdilik bir özet geçmeyi denedim.